Bingöl Thy İletişim Bilgileri

Bingöl Thy İletişim 0850 500 23 11
Bingöl Thy Uçak Bileti İletişim 0850 500 23 11
Bingöl Thy Uçak Şubesi İletişim 0850 500 23 11

Bingöl THY iletişim numarası 0850 500 23 11 dir. Türk Hava Yolları iletişim Bingöl numarası ile Nevşehir hava limanı kalkışlı uçak bileti satın alabilir ve değişiklik işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Uçak bileti işlemleri 5502 Türsab numaralı Aymila Turizm tarafından yapılmaktadır.

Bu sayfada aşağıdaki konularda detaylı bilgi edinebilirsiniz.

İlk çağdan bu yana bir yerleşim yeri olarak Anadolu’nun en önemli parçalarından biri olan Bingöl, cumhuriyet tarihi ile birlikte şehirdeki Bingöl Dağları’nın adını alarak Bingöl şeklinde kayıtlara geçmiştir. Bugün de önemli bir turizm şehri ve gerçekten çok değerli turistik yapılara sahip olan Bingöl, çok keyifli bir bölge oluşturmaktadır. Bu özel ve önemli kentte Türk Hava Yolları tarafından da her yıl düzenli seferler uygulanırken, bu seferlerde yurtiçinden ve yurtdışından birçok kişi kente ulaşabilmektedir.

Bingöl kentine farklı şehirlerden düzenlenen Türk Hava Yolları seferlerinde gerek ekonomik gerek lüks sınıfta bilet imkanları sunulurken, her yolcu kendi bütçesine ve tercihine göre bu uçuşlardan yararlanabilmektedir. Ancak bu uçuşlarda yer alabilmek açısından da mutlaka öncesinde bilet işlemlerinin tamamlanması gereklidir. İşte bu noktada bilet işlemlerinin kolaylıkla gerçekleştirebilmeniz için hem Bingöl ilinde hem de farklı kentlerden Bingöl’e düzenlenen seferlerde işlemlerinizi yapabilmek için Kolay Bilet Hattı size fırsatlar sunmaktadır.

Kolay Bilet Hattı tarafından sunulan tek numarayı kullanmanız vasıtasıyla aradığınız Bingöl THY iletişim bilgileri kolayca temin edilebilir. Bu iletişim hattı, Bingöl’deki uçuşlar ile ilgili tüm bilet alım, rezervasyon, değişiklik ve iptal gibi işlemleri yapmanız için sadece birkaç dakikada telefon görüşmesi ile sonuç elde etmenizi sağlar. Üstelik size 0 850 500 0 737 numaralı hat üzerinden verilen bu hizmetler, 365 gün 24 saat boyunca kesintisiz olarak devam etmekte ve ek bir ücret talep edilmemektedir.

Bingöl Thy Şubesi Telefon Numaraları

İl merkezinde yaklaşık 160 bin ve il genelinde ise takriben 300 bin civarı bir nüfusu bulunan Bingöl, 1935 yılından bu yana Türkiye’nin 12 plaka koduna sahip ilk 61 vilayetinden birisidir. Yıllar boyunca yaşadığı gelişim ve değişim ile bugün önemli bir turizm ve ticaret kenti haline gelmiş olan Bingöl’de bu nedenle Türk Hava Yolları tarafından da Bingöl inişli veya Bingöl kalkışlı seferler uygulanmaktadır. Bu kapsamda ister Bingöl ilinde ister farklı kentlerde THY bilet işlemlerinin sağlanabilmesi için de Bingöl THY acenteleri yer almaktadır. Fakat Bingöl merkezinde olsanız dahi bir acente üzerinden alacağınız hizmetleri saniyeler içerisinde ulaşabileceğiniz Kolay Bilet Hattı iletişim numarasıyla hiç yorulmadan almanız mümkündür.

Bingöl Türkiye’nin en eski kentlerinden biri olması ile birlikte aslında tarihine bakıldığında ilk çağlarda başlayan yerleşimlerden günümüze kadar ulaşmış ve her dönemde farklı isimler ile anılmıştır. İstiklal savaşı döneminde Anadolu’da işgale uğramayan kentlerden biri olan Bingöl, birçok farklı beylik ve hükümdarlığın başkenti konumunda da yer alarak, günümüze kadar tarihi ve kültürel birçok değere sahip olmayı başarmıştır. 

Günümüzde Bingöl denildiğinde mutlaka görülmesi gereken birçok farklı nokta yer alırken, örneğin Sülbüs Dağı, Yolçatı kayak merkezi, Zaz mağarası, Yüzen Adalar, Kral Kızı Kalesi gibi birçok önemli nokta bulunmaktadır. Kültürü çok eski tarihlere dayanan bu kentte gerek mutfak gerek alışveriş açısından da birçok farklı değer yer alırken, örneğin kentin meşhur yemekleri arasında bulunan tutmaç çorbası, gömme, halbur hurması veya keltoş gibi yiyecekler denenebilir. Tüm kültürel özellikleri, turistik hayatı ve ticari hayatı ile birlikte Bingöl kentine havayolu ulaşımı sağlanması açısından da 2013 yılı ile birlikte faaliyete giren Bingöl Havalimanı kullanılmaktadır. Şehir merkezinde bulunan bu havalimanı, yıllık yaklaşık 200 bin yolcu kapasitesi ile hizmet vermektedir.

Bingöl THY Uçuşları

Türkiye’nin her kentinde olduğu gibi Türk Hava Yolları Bingöl kentinde de özellikle merkezi noktalara düzenli bir şekilde seferler uygulamaktadır. Bu kapsamda Bingöl THY yurtiçi uçuşlar programı içerisinde her gün uygulanan Ankara ve İstanbul uçuşları bulunmaktadır. Bu uçuşlar sonrasında aktarmalı bir şekilde Türkiye’nin her kentine ulaşım imkanı yer alırken, THY Bingöl yurtdışı uçuşlar kapsamında da yine aktarmalı seferler ile fırsat elde edilebilir. 

Nevşehir Hava Limanı Thy İletişim