Malatya Thy İletişim Bilgileri

malatya thy iletişim
Malatya Thy İletişim 0850 500 23 11
Malatya Thy Uçak Bileti İletişim 0850 500 23 11
Malatya Thy Uçak Şubesi İletişim 0850 500 23 11

Malatya THY iletişim numarası 0850 500 23 11 dir. Türk Hava Yolları iletişim Malatya numarası ile  Malatya hava limanı kalkışlı uçak bileti satın alabilir ve değişiklik gibi işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Uçak bileti işlemleri 5502 Türsab numaralı Aymila Turizm tarafından yapılmaktadır.

Bu sayfada aşağıdaki konularda detaylı bilgi edinebilirsiniz

Türkiye’nin kayısı diyarı ve yemyeşil şehri Malatya, çevresinde bulunan akarsular, yaylalar, tatil alanları ve tarihi özellikleri ile yılın her döneminde ziyaretçi çeken kentlerinden birisidir. Bu kente gerçekleştirilen ziyaretlerde de genellikle havayolu ulaşımı kullanılırken, bu ulaşım kapsamında da Türk Hava Yolları firması önemli bir yere sahiptir. Çünkü firma yılın her döneminde düzenli bir şekilde farklı kentlerden Malatya’ya seferler ile hizmet vermektedir.

Türk Hava Yolları tarafından Malatya kentine düzenlenen seferler ile yıl içerisinde yüzbinlerce kişinin kendi ulaşımı sağlanırken, bu ulaşım açısından da elbette ki bilet alım ve rezervasyon işlemlerinin önceden yapılması gerekmektedir. Bu açıdan Türkiye’nin istenilen herhangi bir noktasından Malatya’ya ulaşılması veya Malatya’dan Türkiye’nin istenilen bir noktasına ulaşılması için gereken uçak biletlerinde Kolay Bilet Hattı sayesinde büyük bir kolaylık elde edilebilir.

Kolay Bilet Hattı olarak yıllardır sürdürdüğümüz modern ve pratik hizmetlerimiz sayesinde THY seferlerinde Malatya halkının ve Malatya’ya ulaşmak isteyen Türk halkının avantaj elde etmesi amaçlanmaktadır. Bu çerçevede bilet alım, rezervasyon, bilet iptali, bilet değişimi, sefer sorgulama, uçuş işlemleri gibi birçok farklı noktada bilgi öğrenmek veya işlem yapmak için Kolay Bilet Hattı iletişim numarasından faydalanabilirsiniz. Bu numara Malatya THY iletişim bilgileri açısından size tek telefon numarası olarak, Türkiye’nin ve dünyanın dört bir tarafından iletişim kurma imkanı sunmaktadır.

Malatya Thy Şubesi Telefon Numaraları

malatya thy satış noktaları

2009 yılı ile birlikte Türkiye’nin 30 büyük vilayeti arasına giren Malatya, bugün yaklaşık 1 milyon nüfusuyla kendi içerisinde merkezi olarak özellikle Battalgazi ve Yeşilyurt ilçeleri ile gayet büyük bir yapıya sahiptir. Bu büyük kent yapısı içerisinde özellikle merkez ilçelerde ve diğer ilçelerde dahil olmak üzere kentin birçok noktasında Malatya THY acenteleri Türk Hava Yolları uçuş seferleri için bilet hizmetleri sağlamaktadır. Fakat isterseniz evinizde isterseniz işyerinizde sadece bir telefon ile de bu hizmetlere ulaşmanız mümkündür.

Eğer yaşadığınız veya çalıştığınız alanda bir Malatya THY şubesi üzerinden almak istediğiniz hizmeti telefon ile almak istiyorsanız, Kolay Bilet Hattı iletişim numarasından faydalanabilirsiniz. Bu açıdan kullanmanız gereken tek telefon numarası 0 850 500 0 737 numaralı telefon olacaktır. İster sabit hatlar ister cep telefonları ile birlikte yurtiçi ve yurtdışında ulaşabildiğiniz bu hat sayesinde tüm bilet işlemlerini ve sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Malatya turistik değerleri ile birlikte Türkiye’nin en önemli ve eski kültürlü kentleri arasında bulunur. Tarihin erken dönemlerinden Cumhuriyet dönemine kadar birçok medeniyetin yerleşim alanı olan Malatya’da bu medeniyetlerin önemli kalıntıları Arslantepe höyüğü ve Ankara Anadolu medeniyetleri müzesi gibi noktalarda görülebilir. Ayrıca Malatya’da bilhassa eski kent yapılarının yer aldığı Battalgazi ilçesi kervansaraylar, kale ve türbeler gibi değerler için ziyaret edilebilir. 

Tüm dünyanın meşhur kayısısı ile tanıdığı Malatya, aslında mutfağında analı kızlı, kayısı tatlısı, mercimekli köfte, tavşanlı yufka, kaburga dolması, pirpirim cacığı veya ıspanaklı ekmek gibi onlarca farklı yemek çeşidi bulundurmaktadır. Müzik, sanat ve kültürel değerler açısından da bambaşka bir yere sahip olan Malatya’da hava yolu ulaşımları ise şehrin Akçadağ ilçesinde bulunan Erhaç ya da diğer ismi ile Malatya havalimanı sayesinde gerçekleştirilir. 1941 yılından bu yana hizmet veren bu havalimanı, bugün her yıl ortalama 800 bin kişi için ulaşım hizmeti sunmaktadır.

Malatya THY Uçuşları

malatya thy uçuşları

Turistik ve ticari açıdan Türkiye’nin önemli büyük şehirlerinden biri olan Malatya’da düzenli bir şekilde yıl boyunca sürdürülen Malatya THY yurtiçi uçuşlar çerçevesinde özellikle Ankara ve İstanbul’a yapılan uçuşlar yer almaktadır. Malatya özellikle Türkiye’nin Almanya’ya işçi gönderdiği dönemlerde önemli kentlerden biri olarak görüldüğünden dolayı THY Malatya yurtdışı uçuşlar çerçevesinde bazı dönemlerde Almanya’ya seferler düzenlendiği de görülmektedir.

Malatya Hava Limanı Thy İletişim

Malatya şehri İç anadolunun en büyük şehirlerinden bir tanesidir. İç anadolunun doğu tarafında olmakla beraber İstanbul ve Ankara gibi şehirlere yolculuk oldukça uzun saatler sürmektedir. Bu sebepten dolayı gerek Malatya’da yaşayan insanlar gerekse de İstanbul’da yaşayan Malatyalılar ve bu şehre ticaret için gelmek isteyenler bolca hava yolculuğu yapmaktadırlar. Bu sebepten dolayı THY firması bu şehre uçuşlar düzenlemektedir. Bu hatta uçak bileti satın almak isteyen yolcular İstanbul, Ankara ve Malatya’da seyahat acentesi aramaktalar fakat bilet almak için acente aramanıza gerek yok hemen 0850 500 23 11 nolu Malatya Thy İletişim numarasını arayarak uçak biletinizi hemen satın alabilirsiniz.