Sinop Thy İletişim Bilgileri

Sinop Thy İletişim 0850 500 23 11
Sinop Thy Uçak Bileti İletişim 0850 500 23 11
Sinop Thy Uçak Şubesi İletişim 0850 500 23 11

Sinop THY iletişim numarası 0850 500 23 11 dir. Türk Hava Yolları iletişim Sinop numarası ile Sinop hava limanı kalkışlı uçak bileti satın alabilir ve değişiklik işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Uçak bileti işlemleri 5502 Türsab numaralı Aymila Turizm tarafından yapılmaktadır.

Bu sayfada aşağıdaki konularda detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Karadeniz kıyısında İnceburun sayesinde Türkiye’nin en kuzey ucunu ifade etmekte olan Sinop, özellikle köklü tarihi ile Türkiye’de önemli bir yere sahiptir. Çok eski zamanlardan bu yana bir liman şehri olarak bu önemini koruyan Sinop, turistik anlamda da Karadeniz sahilleri ile önemli oranda ziyaretçi çekmektedir. Sinop semtine gerçekleştirilen bu ziyaretlerde ve Sinop halkının farklı kentlere gerçekleştirdiği ziyaretlerde Türk Hava Yolları tarafından uçak seferleri düzenlenmektedir.

Türkiye’nin 81 vilayetinde etkinliği bulunan Türk Hava Yolları ülkemizin havayolu firması olarak Sinop kenti ile diğer 80 vilayet arasında da ulaşımı düzenli bir şekilde sürdürmeyi amaçlamaktadır. Bu noktada hem Sinop kalkışlı hem de Sinop varışlı uçuşlarda Türk Hava Yolları’nın farklı seferleri bulunurken, tüm bu seferlerde tek bir nokta üzerinden bilet işlemleri sağlanabilir. Çünkü Kolay Bilet Hattı istediğiniz her an kullanabileceğiniz Sinop THY iletişim bilgileri ile size destek sunmaktadır.

Kolay Bilet Hattı olarak sağladığımız imkan sayesinde istediğiniz her an yani 365 gün 7/24 Sinop ile ilgili THY bilet işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Yani kullanacağınız bu hat üzerinden bilet alım işlemleri, bileti rezervasyonu, bilet iptali, bilet değişikliği, uçuş sorgulama, fiyat sorgulama ya da uçuş ile ilgili diğer işlemleri sağlayabilirsiniz. Bu açıdan kullanabileceğiniz tek numara olarak 0 850 500 0 737 numaralı telefonu istediğiniz her noktadan arayarak, kısa sürede telefon görüşmesi ile işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Sinop Thy Şubesi Telefon Numaraları

Sinop il merkezi olarak yaklaşık 60 bin gibi bir nüfusa tamamında ise 200 bin civarında nüfusa sahiptir. Kendi iç yapısı ile sakin ve küçük bir şehir olsa da turizm ve ticaret trafiği yıl içerisinde sürekli bir şekilde şehre giriş/çıkış yapılmasını sağlamaktadır. Bu nedenle THY seferleri kentte önemli bir yere sahip olmakla birlikte bu seferlerde yapılacak işlemler açısından da kentte birçok Sinop THY acentesi yer almaktadır. Ancak günümüzün teknik imkanları ile birlikte bir acente üzerinden alınacak hizmet kolaylıkla sizlere sunduğumuz telefon hattı üzerinden de alınabilir.

Kolay Bilet Hattı üzerinden sunulan iletişim numarasını kullanmanız vasıtası ile bahsedildiği şekilde istediğiniz tüm Sinop THY şubeleri tarafından sunulan bilet işlemlerini en kısa sürede ve hiç yorulmadan tamamlayabilirsiniz. Karadeniz’de özel bir yeri bulunan Sinop, çok eski bir kent olarak antik çağlara dayanan bir yapıya sahiptir. Antik çağlarda amazonların yaşadığı bir kent olduğunu düşünmekle birlikte Sinop isminin dahi Yunan efsanelerinde geçen Irmak tanrısı Asopos’un kızı Su Perisi kızlarından biri olan Sinope kelimesinden geldiği düşünülmektedir. 

Antik çağlardan sonra yaşadığı değişimler ve Bizans, Selçuklu, Candaroğlu ve Osmanlı İmparatorluğu gibi farklı medeniyetlerin sağladığı hakimiyetler ile birlikte Sinop yıllarca her zaman kale ve tersanesi ile hem askeri hem de ticari bir üst olarak önemini korumuştur. Tarih içerisinde bu değişimler ile birlikte Sinop’ta günümüze kadar ulaşmış değerlere bakıldığında da İnceburun feneri, Boyabat Kaya mezarları, Sinop kalesi ve Tarihi Sinop Cezaevi gibi önemli yapılar yer alır.

Sinop, süregelen kültürü içerisinde ticarete önem verdiği kadar turistik değerlere, mutfak öğelerine ve kentin kültürel öğelerine sahip çıkmaya da önem vermiştir. Bu kültürel değerlerin büyük bir kısmı bugün Sinop Etnografya Müzesi’nde görülebilirken, yine özellikle Sinop mantısı (nokul), ıslama, sirkeli pırasa, mısır tarhanası veya kestaneli iç pilav gibi birçok lezzet denenmesi gereken lezzetlerdir. Ayrıca doğal ve huzurlu bir turizm açısından da Sinop’ta görülmesi gereken İnaltı mağarası, Hamsilos koyu ve Erfelek şelalesi gibi çok önemli konumlar bulunmaktadır. Sinop’a ulaşabilmek veya Sinop’tan hava yoluyla ayrılabilmek için tüm seferler 1993 yılından bu yana kullanılan Sinop Havalimanı üzerinden düzenlenmektedir.

Sinop THY Uçuşları

Sinop Havalimanı yıllık yaklaşık 150 bin gibi bir kapasite ile yolcu ağırlarken, bu seferler arasında Sinop THY yurtiçi uçuşlar çerçevesinde de firmanın İstanbul Havalimanı üzerine düzenlediği seferler bulunmaktadır. Bu sayede aktarmalı bir şekilde Türkiye’nin dört bir yanına ulaşmak mümkün olurken, aynı zamanda THY Sinop yurtdışı uçuşlar çerçevesinde de İstanbul üzerinden aktarmalı uçuşlar ile birçok farklı ülkeye ulaşılabilir.

Sinop Hava Limanı Thy İletişim